Přihlášení do zákaznické samoobsluhy přes portál Identita občana

Vstup do Zákaznické samoobsluhy systému elektronického mýtného bude od 1. 7. 2020, na základě zákona č. 250/2017 Sb. o elektronické identifikaci, výhradně s bezpečnostními identifikačními prostředky přes portál eIdentita (info.identitaobcana.cz). Změna se bude týkat všech dopravců, kteří používají internetovou Zákaznickou samoobsluhu mýtného systému. V případě dopravců ze země, která není propojena s Národním identifikačním bodem dle zákona 250/2017 Sb., je možné dočasně využít připojení pomocí uživatelského jména a hesla.

Od 1. 7. 2020 se budou uživatelé moct přihlásit výhradně přes jednu z těchto možností: eObčanka s čipem, účet u Národního bodu pro identifikaci a autentizaci nebo čipovou kartou Starcos společnosti První certifikační autorita, a.s., případně dalšími možnostmi, které naleznete na přihlašovací stránce portálu Identita občana.

Podrobnější informace ke stažení zde [PDF]

Informace pre Slovenských prevádzkovateľov vozidiel nájdete tu (sk verzia)

KROK ZA KROKEM: NASTAVENÍ ZÁKAZNICKÉ SAMOOBSLUHY OD 1. 7. 2020

1
Potřebujete znát přihlašovací údaje do mýtné samoobsluhy (vytvořeny při registraci)

Budete potřebovat Vaše přístupové údaje do Zákaznické samoobsluhy systému elektronického mýtného. Tyto údaje naleznete buď v emailu, který vám byl odeslán při registraci, nebo o ně můžete požádat na info@mytocz.eu nebo +420 243 243 243.

2
Musíte disponovat jedním z prostředků elektronické identifikace

Pro přihlášení do samoobsluhy musíte disponovat jedním z prostředků elektronické identifikace:

  • eObčanka: Používání eObčanky pro identifikaci uživatele vyžaduje instalaci potřebného software do PC nebo mobilního telefonu a připojení hardwarové čtečky čipu v občanském průkazu. Více informací naleznete na www.info.identitaobcana.cz/eop.
  • Uživatelský účet portálu eidentita.cz: Zřízení účtu na portálu zabere přibližně dvě minuty času. Pokud dosud nemáte zřízený účet na portálu eidentita.cz, podrobný návod krok za krokem naleznete zde. Po registraci účtu musíte ještě daný účet na portálu eidentita.cz aktivovat, a to buď prostřednictvím eObčanky, přihlášením k datové schránce fyzické osoby (daného uživatele), nebo osobně na pobočce Czech POINT. Více informací naleznete na www.info.identitaobcana.cz/ups.
  • Čipová karta Starcos společnosti První certifikační autorita, a.s.: Používání čipové karty vyžaduje mimo vlastnictví karty také čtečku čipových karet a nainstalovaný ovládací software SecureStore. Více informací naleznete na www.ica.cz.

Seznam aktuálně platných prostředků pro přihlášení do Zákaznické samoobsluhy systému elektronického mýtného naleznete ZDE a to pod volbou "PŘIHLÁSIT". Pro více informací navštivte: https://info.identitaobcana.cz

POZOR: Pokud už máte zřízený a aktivovaný účet na portálu identitaobcana.cz z dřívějška (dosud jste ho používal/a pro přihlašování na portály jiných Kvalifikovaných Poskytovatelů Služeb), nový si nezřizujte, použijete pro přihlášení do zákaznické samoobsluhy ten stávající - v takovém případě pokračujte rovnou na bod 3 (propojení účtů). Každá fyzická osoba může mít pouze jednu schválenou a aktivní Identitu občana. 

3
Propojení účtu v zákaznické samoobsluze s prostředkem elektronické identifikace

Účet v Zákaznické samoobsluze systému elektronického mýtného musíte propojit s prostředkem elektronické identifikace. Propojení provedete hned po zadání Vašich přihlašovacích údajů do mýtné samoobsluhy (viz bod 1), kdy jste k tomu automaticky vyzván/a.